Dahi Çocuk Atölyeleri

Temel Elektronik

Öğrencilerin, elektrikli cihazların çalışma mantığını öğrenebileceği, devre elemanlarını tanıyabileceği, temel elektronik devreleri oluşturup deneyimleyebileceği bir atölye ortamıdır.

development of an electronic micro processor
Boy tighten a screw with a screwdriver. Primary student on crafting classes at the STEM club.

Robotik

Öğrencilerimiz bu atölyede; robotların gizemli dünyasını ve bir robotun mekanik olarak nasıl oluştuğunu incelerken; bir yandan da kendi robotlarını oluşturup elektronik parçalar yardımı ile hareketli hale dönüştürebilmektedir.

Kodlama

Bir yazılımcı olmanın ilk adımı olan algoritma kavramını daha yakından tanıyıp, gündelik hayatta farkında olmadan oluşturdukları ve kullandıkları algoritmaların farkına vararak, kendi kodlamalarını oluşturmalarına imkan sağlayan bir içeriğe sahiptir.

Thailand, November, 2017. The young Asian boy is checking his code by using the scratch program to run his game in the classroom.
Two boys play a board game, one boy shows a card

Zeka ve Akıl Oyunları

Çocukların olaylara farklı bakış açısı ile bakabilme, problemlerle karşılaştıklarında hızlı ve doğru karar verebilmeleri zeka oyunlarının temel amaçlarındandır. Zihinsel birçok alanın desteklenip geliştirildiği bir eğitim ortamıdır.

Sıradışı Düşünme Becerileri

Eğitimin özünde yer alan düşünme becerilerini çocukların bir alışkanlık haline getirebilmeleri için; problem çözme, özdenetim, mantık muhakeme, matematik, analiz etme, gruplandırma, verileri toplama ve merak duygularının gelişimi için çeşitli oyun ve etkinlikleri içerir. 

Flying paper airplanes. Think different. Vector illustration.
pic-25

Masal ve Hikaye

Masallar ve hikayeler çocukların anadil gelişimine önemli düzeyde katkı sağlar. Hayatın gerçeklerini, iyi ve kötü ayrımını, doğruyu yanlışı, güzeli ve çirkini farkederler. Atölyemizin amacı öğrencilerimizin hayal güçlerini geliştirmek, kelime hazinelerini güçlendirmek, çeşitli sorunlara çeşitli çözümler üretebilmelerini sağlamak, soyuttan somuta; hayalden gerçeğe geçirmektir.

Uzay ve Astronomi

 

Bu sınıfta uzaya yolculuk yapılarak tüm sorular cevaplandırılır ve uzaydaki cisimler ve olaylar incelenerek bir uzay macerası yaşanılır. Gözlediğimiz evrenin çok küçük bir kısmını kaplayan yıldızlar, gökadalar, kara delikler, gezegenler ve karanlık madde ve karanlık enerji gibi uzaydaki her şeyi çeşitli etkinliklerle uzay ve evren farkındalıkları geliştirilir.

Man studying galaxy through telescope. Women holding planets models, watching meteors and constellation of stars. Flat vector illustration for horoscope, astronomy, discovery, astrology concepts
h-17

İyileştirici Oyunlar ve Duygu

Okul ortamında belirli teknik ve yöntemleri kullanarak çocukların; korku, kaygı, üzüntü ve endişeleriyle baş edebilmesi, empati becerisi geliştirebilmesi, okuluna adaptasyon sağlaması, duygularını kontrol edebilmesi ve sosyal hayata uygun davranışlar geliştirebilmesi sağlanır. 

STEM ve MAKER

Bilim ve Mühendislik becerilerini bir arada kullandıracak projeleri çekirdekten çocuklara göstererek, onları yeni çağın vizyonuna ve misyonuna sahip bireyler olarak hazırlayacaktır.

h-15