Hakkımızda

Dahi Çocuk Akademisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Videoyu oynat

Hakkımızda

Established by Chick-fil-A Founder S. Truett Cathy in 1985, WinShape Camps launched life-changing summers with our very first overnight camp. That early experience set the stage for how we do camps today—creating fun and faithful places for young people to grow. What we do makes a huge impact, serving 40,000 campers, their families and 800 summer staff each year. On top of our attention to hospitality and service is a commitment to excellence – all qualities we admire and share in Chick-fil-A.

Hakkımızda

Dahi Çocuk Akademisi olarak temel gayemiz çocuklarımızın kendi potansiyelini ortaya çıkarmak ve onları geleceğe hazırlamaktır.  Her çocuğun ayrı bir değer olduğu bilinciyle, onları şefkatle kucaklıyor, bilgi ve becerilerini en üst noktaya taşıyor, hayat boyu gelişimleri için planladığımız atölyelerimizle onlara merak ve araştırma duygusunu aşılıyoruz.

h-02
Dahi Çocuk Akademisi16

Eğitim Anlayışımız

Uzman ekibimiz tarafından etkin öğrenme yöntemleri ve 21. yy becerileri dikkate alınarak geliştirilen programımızda TÜZDER-BBT (Bireyi Bütünüyle Tanıma) / TEM (TÜZDER Eğitim Modeli) standartları uygulanmakta olup, ÇAMLICA ÇOCUK ve TÜZDER Yayınları eğitim materyalleri kullanılmaktadır. 

Uzman psikologlarımızın yapmakta olduğu bireysel gözlem ve projektif testlerle gelişim rehberliği, eğitim rehberliği, oyun terapisi ve aile danışmanlığı hizmetleri hizmeti sunuyoruz. Böylece, çocuklarımızın zihinsel, sosyal, duygusal ve ruhsal potansiyellerine bütünsel bir yaklaşımla destek oluyoruz.

Farklılıklarımız

Akademimizde, çocuklarımızı temel eğitime hazırlarken onların bireysel akademik ihtiyaçları tespit edilerek bilişsel gelişim, psiko-sosyal gelişim, psikomotor gelişim, öz bakım becerileri ve dil gelişimi alanlarında eksiksiz eğitim almaları sağlanır. Değerler eğitimi çalışmalarıyla karakter gelişimleri ve ruhsal gelişimleri desteklenir.

TÜZDER destekli gelişim atölyeleri ile çocuklarımızın yetenekleri ortaya çıkarılır ve potansiyellerini en üst düzeyde kullanmaları sağlanır. Bu atölyelerimiz: Temel elektronik, robotik, kodlama, zekâ ve akıl oyunları, Sıradışı Düşünme Becerileri, STEM ve MAKER, Masal ve Hikâye, Uzay ve Astronomi, İyileştirici Oyunlar ve Duygu Atölyesi’dir.

Dahi Çocuk Akademisi17
slides-2

Bizim Çocuklarımız

Merak eden, araştıran, yaşayarak öğrenen, sebep sonuç ilişkisi kurabilen, kendini rahat bir şekilde ifade edebilen, öz yeterliliği yüksek, sorumluluklarını bilen, kendisini sürekli geliştiren, aktif katılımcı ve üretken, sevgi dolu, çevresine ve tabiata karşı duyarlı, milli ve manevi değerleri bilen ve benimseyen, sağlıklı, akademik kazanımları güçlü, ilköğretim ve sonrasındaki hayat yolculuklarına sağlam ve emin adımlarla yürüyecek çocuklarımız…